CaspianStart-Up 2022

Өмірді жақсартатын IT стартаптар

Видеоны қарау

Жоба туралы

Өз идеясы мен жобасын, мүмкіндіктерін жүзеге асыруға ынталы дарынды да, жаңашыл жастарға арналып ұйымдастырылатын жоба.

Байқау ережесі Жоба тарихы

ІІ іріктеу турының қатысушылары

ІІ іріктеу туры 2022 жылдың 2 маусым күні Ақтау қаласындағы Назарбаев Зияткерлік базасында өтеді.

ІІ іріктеу турына келе алмайтын қатысушылар презентацияларын онлайн режимде қорғайды.

Екінші іріктеу кезеңінде әр қатысушы өз идеясы/жобасы туралы презентация дайындайды.
Презентацияны бағалау критерийлері:
- жобаны қорғау уақыты 5 минуттан аспауы керек;
- идеяның/жобаның бағыттардың (туризм, болашақтың мектебі, әлеуметтік мәселелерді шешу) біреуіне сәйкес болуы;
- идеяның\жобаның қозғап отырған проблеманың өзектілігі;
- жоба арқылы проблеманы шешу жолының креативтілігі;
- нарықты зерттеу; (бәсекелестермен таныстыру, олардан артықшылығы)
- MVP; (Minimum Viable Product)
- жоба бойынша SWOT анализ;
- Road Map; (кімге арналады, қанша уақытта, қандай бағада? деген сұрақтарға жауап);

ІІ іріктеу кезеңнің барлық қатысушылары Astana Hub ІТ-жобалардың халықаралық технопаркісінің 2-апталық курсын өтулері керек.

ФИО Название проекта Город Учебное заведение
1 Байдюсенов Ернар Smart корсер ВКО, Бескарагайский, с. Бескарагай, "СШ имени Кайрата Рыскулбекова" КММ
2 Пардаев Шохрух AI_TECh Узбекистан Ташкент Школа №257
3 Газиза Аушенова, Корганбеков Тоқтар, Кенбай Ильяс Жаңа тыныс Кызылорда НИШ ХБН Кызылорда
4 Пономарев Демьян, Шестаков Михаил Туристический путеводитель по Казахстану Северо-Казахстанская область ГККП Дворец Школьников
5 Нұртай Дана, Қайрат Назерке EcoGlobe Алматы қаласы, Наурызбай ауданы, Елібаева 2 НИШ г.Алматы
6 Жалғасбаев Арман Ерланұлы Dioth.tech Актюбинская область, город Актобе НИШ г.Актобе
7 Абылай VolunteerMe Атырау НИШ ХБН Атырау
8 Қожабай Алижан Жанболатұлы QUEL Маңғыстау облысы. Ақтау қаласы IT мектеп-лицей
9 Шаміш Мейірбек Берікұлы, Зинолла Расул Мәлікұлы Ótkirkóz Орал, Батыс Қазақстан облысы НИШ г.Орал
10 Орынбай Арайлым "Шаңырақ" этноауылы Маңғыстау облысы НИШ г.Актау
11 Қожабекұлы Бекжан Fast Route Маңғыстау ауданы, Шетпе селосы «Шетпе гимназиясы»
12 Темірханова Айнұр Бердіханқызы "Үміт" тоқыма шеберханасы Маңғыстау ауданы Шетпе ауылы "Нұн Жұбаев атындағы жалпы білім беретін мектеп" КММ
13 Абкенова Аида Flawtrack Павлодарская область, г. Павлодар НИШ ХБН г.Павлодар
14 Шерхан Ақнұр, Жақсылық Аружан Ақылды бөтелке және оның ерекшеліктері Жамбылская область, город Тараз НИШ ФМН г. Тараз
15 Жансая Ғалымова, Уватаева Диляра, Испаева Айдана, Жумаханова Нурай, Калдарова Анель Qorgashy Абайская область, город Семей НИШ г.Семей
16 Сергей Меруерт, Нышанбай Аяулым SAR ( SchoolAugmented Reality) Маңғыстау обылысы, Ақтау қаласы НИШ г.Актау
17 Қаржау Бибарыс,Балтурина Салтанат GOLDSTUDENT Маңғыстау облысы Бейнеу ауданы Бейнеу гимназиясы
18 Gylychmuhammedov Jelaleddin Electronic Braille Alphabet Turkmenistan, Ashgabat, Buzmeyin Secondary school No97 Specialized in Foreign Languages
19 Зинуллин Нұрсұлтан, Базарғали Нұрдаулет Ауылшаруашылық дроны "DFAN-01" Батыс Қазақстан облысы Орал қаласы НИШ г.Орал
20 Абдыкаликов Мадияр "Современное образование" Северо-Казахстанская область, Петропавловск IT школа-лицей им. Магжана Жумабаева
21 Ғинаятова Айкөркем Вендинг автоматы Маңғыстау облысы, Маңғыстау ауданы, Сайөтес ауылы "Өтес жалпы білім беретін мектеп" КММ
22 Сайлаукан Шахназар Highwaycode Павлодарская область, г. Павлодар НИШ ХБН г.Павлодар
23 Абильтай Арайлым, Шашғын Жанерке Арамшөптерден этанол алу Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы НИШ г.Актау
24 Есимова Аяжан, Оралбек Інжумаржан, Баймаханова Фатима Ken Qol Жамбыл облысы, Тараз қаласы НИШ г.Тараз
25 Баймуканов Анис, Басерова Дильназ Smart GreenHouse Западно-Казахстанская область НИШ г.Орал
26 Шоканов Бауыржан BrailleBoard г.Актобе НИШ г.Актобе
27 Ернар Омирзак VR биохимия г.Актау НИШ г.Актау
28 Омархан Мейрамбек, Данабек Даниал JETISU GREEN VOLT Алматы Облысы, Талдықорған қаласы Zhansugurov College
29 Жақсылық Дана, Тұрдағұл Аида Тұзды суды тұщыландыру Жамбыл облысы, Тараз қаласы НИШ г.Тараз
30 Байбол Жанбол, Абдолда Амина Иелі қазына Алматы Облысы, Талдықорған қаласы Zhansugurov College
31 Мейрамова Малика Sapar Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы НИШ г.Караганда
32 Өмірсерік Шолпан, Асетхан Алмаз Пластикалық қалдықтардан жасалған экоблок Алматы облысы, Талдықорған қаласы Zhansugurov College
33 Леннов Айсултан Защита от домашнего насилия Карагандинская обл., г. Караганда НИШ г.Караганда
34 Бегежан Дариға, Жеткізген Нұрсая Сәлем, балақай Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы НИШ г.Актау
35 Закирхан Жайна Адам денесінің температурасын өлшейтін ақылды сағат Жамбыл облысы, Тараз қаласы НИШ г.Тараз
36 Şəfiqə Çiraqi HeltLife Balakən, Азербайджан Məktəb- Balakən şəhər Humanitar və texniki təmayüllü lisey
37 Oyshaxon Qodirova Issiqxonani elektr va gazsiz issitish Узбекистан, Наманган Namangan muhandislik qurilish
38 Кәрім Асанәлі, Кәрім Диасәлі, Даулет Жарасар, Мукан Елнур Jasyl App Акмолинская область, город Кокшетау НИШ г.Кокшетау
39 Куванбай Диана, Мухалев Данил Робот-терапевт “SenimPlus” г. Актау, Мангистауская область НИШ г.Актау
40 Амангелдиева Женисгуль, Салимолда Шугыла Sign language conventer Мангистауская область, город Актау НИШ г.Актау
41 Башеев Нуртас Kell Band Мангистауская область, город Актау НИШ г.Актау
42 Жансар Безопасный дом СКО, Кызылжарский р, с. Петерфельд ОФ Қызылжар Абай орта мектебі
43 Инабат Бірғаным "Smart Notebook" электронды дәптер Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы ІТ мектеп-лицейі
44 Нұрғалина Жұлдыз Ғабитқызы Фармацевтикалық өндірістегі жасыл химия Маңғыстау облысы ЖББ Шахта мекта мектебі
45 Құмаров Темірлан, Ербозым Даниял CleanTone Алматы облысы, Алматы қаласы НИШ ХБН г.Алматы
46 Қуантқан Ахмет, Ташир Рашид "АфорБот" қондырғысы Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы НИШ г.Актау
47 Таджимурадов Бердымухаммед, Атамурат Манглиев, Аллакулиев Эзиз Защитить документы Word с помощью шифрования Дашогуз, Туркменистан Специализированная средняя школа юных физиков-математиков в г. Дашогуз
48 Nurmurodov Doston Увлекательный туризм Узбекистан. Навоийская обл. г Навоий Академический лицей Навоийского государственного горного института
49 Абатов Рахат, Асанов Мырзаәлі "Blind-Klavish"-Зағиптарға арналған автоматтандырылған пернетақта Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы НИШ г.Актау
50 Ниязбек Пәкжан, Хамитханова Аяулым, Мырхиев Ерасыл Water from air Семей қаласы НИШ г.Семей
51 Талгатулы Нурсултан Алтын Орда г. Кызылорда НИШ г.Кызылорда
52 Макулбаева Даяна Аманова Даяна QazTour город Семей НИШ г.Семей
53 Алима Cush Tea Восточно-Казахстанская область НИШ г.Семей
54 Абдула Мадина, Куатова Камила Green Feed Мангистауская область, г. Актау НИШ г.Актау
55 Каримбаева Аяжан, Серікбаева Мақпал Calculating emissions Восточно-Казахстанская область БЕГЕНСКАЯ СРЕДНЯЯ ШКОЛА
56 Қожағали Дияс Mower Маңғыстау облысы, Мұнайлы ауданы, Қызылтөбе ауылы №2 жалпы білім беретін мектеп
57 Сапаев Тимур OxyBot г.Туркестан. НИШ ХБН г.Туркестан
58 Muhammedow Agamyrat, Gurbannazarow Shadiyan Elektromagnetic irradiator seeds (EMIS-16) Turkmenistan, Dashoguz velayat, Gorogly etrap Secondary school #16

Жобаның І іріктеу кезеңіне дайындалатын видеоға қойылатын талаптар

Жобаның аты және қатысушының аты-жөні тегі
Жобаның маңыздылығы (өнім, механизм) – жобаны қолға алу идеясының тууына себеп болған проблеманы көрсетіп, тауар не үшін қажет екендігін көрсету
Проблеманы сіздің жобаңыздың көмегімен шешу жолдары
Нарықты зерттеу – болжам, өнімге немесе жобаға сұраныс, өзге елдердегі аналогтар, бәсекелестік ортаны көрсету
Жобаның артықшылығы мен кемшілігін көрсету
Жоба/өнімді дамыту стратегиясы- мақсатты аудитория, жобаның алдағы ай/жылда дамуы, оған қатысты сіздің мақсатыңыз бен жоспарыңыз, негізгі қаржылық көрсеткіштерді көрсетуге болады. Мәселен, шығын мен пайда
Командалық жұмысты көрсетіңіз: тобыңыздағы жұмыс қалай бөлінді, негізгі компетенциялар
Сізбен қалай байланысамыз?

Өтетін орны және уақыты Формат (онлайн/офлайн)


  • І – кезең:
    онлайн тіркелу, 2022 жылдың 10 сәуіріне дейін бейнероликтер қабылданады.
  • ІІ – кезең:
    2022 жылдың 12-28 сәуір аралығында өтетін бірінші іріктеу кезеңі болады.
  • ІІІ - кезең:
    екінші іріктеу кезеңі, ол 2022 жылдың 02 маусым аралығында финалға өткен жобаларды қайта қарау және сараптау үшін өтеді. Ең үздік 15 стартап жоба финалға өтеді.
  • ІV – кезең:
    Astana Hub тренерлерінің финалистерге арналған 2 күндік оқыту 2022 жылдың 3 мен 4 маусым күндері өткізіледі.
    2022 жылдың 05 маусымында жоба финалистерінің таныстырылымдарын қабылдау жүргізіледі.
  • V - кезең:
    жобаның финалы, 06 маусым 2022 жыл.
  • Қатысу: ТЕГІН

Жүлде қоры


  • І – орын: Ноутбук
  • ІІ – орын: Планшет
  • ІІІ - орын: Смартфон
  • Үздік финалисттерге ҚР университеттерінің гранттары беріледі



Онлайн тіркелу

Бас ұйымдастырушы